Harmonizační den 1. tříd

12.10.2022

Harmonizační den prvních tříd mohl letos opět proběhnout bez omezení. A tak se v tělocvičně školy 4. 10. 2022 sešly všechny tři třídy prvňáčků. Paní učitelky si pro ně připravily program plný soutěží, her a zábavy.

Na úvod se předvedla každá třída s nacvičenou písničkou. Další úkol prověřil znalost geometrických tvarů, ale hlavně schopnost dětí spolupracovat a podílet se na společném úkolu. Po rozlosování pracovali žáci ve smíšených skupinách, aby měli příležitost poznat se i s kamarády z jiných tříd. V hlavních aktivitách uplatnili školáčci čerstvou znalost prvních písmen, která vyhledávali nebo kreslili obrázky k počátečním písmenům. Došlo i na matematickou hru s tvořením skupin podle určeného počtu.

Vymezený čas nám rychle utíkal, ale byla radost sledovat ty nadšené, soustředěné a radostné tváře všech soutěžících. Zasloužili si odměnu nejen za správné plnění úkolů, ale i za pěkné chování a ochotnou spolupráci, což byl záměr této stmelovací akce.

Odkaz na kompletní fotogalerii zde: https://skolachrastava.rajce.idnes.cz/Harmonizacni_den_1._trid/