Olympiáda z AJ

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V úterý 14.2.2023 se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěž byla zaměřena konverzačně a porota složená ze čtyř vyučujících angličtiny hodnotila použitou slovní zásobu, výslovnost, gramatiku a schopnost vyjadřování.

Žáci se nejprve představili a poté hovořili na vylosované téma, které bylo přerušováno otázkami zkoušejících. Závěrečná část již byla plně v režii samotných soutěžících. Ve vylosovaných dvojicích sehráli scénku na zadané téma a během ní museli použít šest povinných slov.

Čtrnáct žáků statečně bojovalo téměř tři hodiny a porota po celou dobu obdivovala úžasné výkony. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za statečnost a jazykové dovednosti. Vítězem letošního kola se stala Tereza Loudová (9.C), druhé místo patří Kateřině Starhoňové (9.B) a třetí místo obsadila Taťána Kričfalušijová (7.A). Gratulujeme a Terce přejeme hodně štěstí v okresním kole!

(K.Kašková, M.Mézlová, E.Césarová, Z.Brozová)

Odkaz na kompletní fotogalerii zde: https://skolachrastava.rajce.idnes.cz/Olympiada_z_AJ/