O pohár Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko

23.05.2023

Letos hostil rekreační areál na Kristýně již 8. ročník tohoto tradičního setkávání prvostupňových žáků, učitelů, ředitelů a starostů. Setkání bylo o to příjemnější, že vyšlo počasí a vše běželo jako na drátkách.

Spřátelené obce a města se střídají v pořádání a organizaci sportovního klání. Vždy si vybírají úkoly, které se přizpůsobují daným podmínkám, prostorům a dostupnému vybavení. Hrádecký DDM Drak, jako pořádající, měl štěstí na prostranství, takže se není co divit, že si vybrali disciplíny náročné na prostor jako orientační běh, koloběžky, vytrvalostní běh i například lukostřelbu.

Po patřičném přivítání všech 13 týmů a úvodním přátelském slovu se již mohla pětičlenná družstva páťáků vydat s mapou sportovišť do terénu. Třetí disciplína nám zřejmě byla osudnou, jelikož v jízdách na koloběžce jsme neubrzdili zatáčku a přišli jsme tím o člena výpravy. Do konce závodů tak muselo družstvo improvizovat a nahrazovat výkonnost pátého sportovce.

Jako zlatý hřeb programu bylo, při čekání na výsledky, pojídání řízků – opravdu chutná výplň volného času  Všem účastníkům rozhodně přišla vhod.

Přišel čas vyhlášení, fotografování, děkování a zhodnocení… Nebudete věřit, stejná situace jako před rokem, Chrastava opět 4. místo. Opět účastnická medaile. Co nám trochu spravilo náladu, byla konečná tombola, která dala zapomenout hořké chuti bramborového místa.

Snad nám budou příští rok hvězdy více nakloněny a dopřejí nám už tu bednu. Samozřejmě víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Ono vlastně čtvrté místo, je krásné umístění v takovém počtu závodníků.

Děkujeme za milé a příjemné zpestření hektického končícího školního roku.

ZŠ Chrastava