Konverzační soutěž v NJ

Školní konverzační soutěž v NJ

Ve čtvrtek 2. března se uskutečnila školní kolo konverzační soutěže v němčině. Soutěžní klání proběhlo při odpoledním vyučování v budově ve Školní ulici. Využili jsme k tomu jazykovou učebnu. Soutěže se zúčastnilo jedenáct vybraných žáků z 8. a 9. tříd, kteří o to projevili větší zájem. První část byla zaměřena na poslech, kde měli žáci vypracovat zadané úkoly. Poté jsme přistoupili ke konverzaci. Žáci si postupně losovali jedno z témat, které si mohli chvilku připravit. U zkušební komise pak předvedli své konverzační schopnosti. Každý se měl v krátkosti představit a povídat o daném tématu. Někteří nás velmi překvapili, jak se téma naučili a dovedli o tom plynule mluvit. Po vystřídání všech zúčastněných jsme přistoupili k vyhodnocení výsledků. Nikdo neodcházel s prázdnou. Každý dostal diplom za účast. Ti nejlepší byli obdarováni cenami a diplomem s umístěním. Soutěž se povedla a doufám, že v ní budeme pokračovat i v dalším školním roce. Všem účastníkům děkujeme za zdařilou akci.

D. Pustková, I. Lejsková, H. Kačenová, Z. Brozová