Harmonizační dny 6. tříd - rekreační areál Železnice u Jičína

14.09.2022

Stalo se tradicí, že začátek školního roku tráví žáci šestých tříd na harmonizačních dnech. Letošní ročník proběhl opět v tradičním duchu v krásné krajině poblíž města Jičína, v rekreačním areálu Železnice. Za dobrodružstvím vyrazilo 75 žáků a 6 vyučujících.

Po příjezdu jsme se ubytovali a následoval bohatý program. Nejprve jsme vyvolávali Selušu, boha počasí v Českém ráji a přáli si, aby nám svítilo sluníčko. To se nám letos vydařilo dobře. Sluníčko svítilo, občas nám spadlo i pár kapek, ale přesto můžeme říci, že počasí bylo příjemné. Poté žáci projevili týmového ducha v aktivitách bez mluvení, založené na spolupráci v týmu a jeho řízení. Následovala "podpisovka", kde se dozvěděli mnohé o svých spolužácích. Aktivita po poledním klidu se již odehrávala v blízkém lese, kde jsme procvičili paměť při hře Limeriky. Den jsme zakončili posezením u táboráku, opečením buřtů a zpěvem táborových písní. Na vše nám krásně zářil měsíc v úplňku.

Druhý den dopoledne jsme si zasportovali při týmové aktivitě "znělky". Úkolem týmů bylo poznat k jakému seriálu či filmu patří daná ukázka. Před obědem jsme ještě hravě zvládli vyfotit nápis každé třídy, který byl poskládán z vlastních těl. Odpoledne se nám zlehka zhoršilo počasí a tak jsme v jídelně vyráběli klíče z drátků, které symbolizují otevření si druhého stupně naší školy a které budou mít žáci vystavené ve své třídě a budou je tak provázet až do devátého ročníku. Večerní čas patřil tradičně diskotéce. Nechyběla ani noční hra, při které děti prošly rituálem a byl jim slavnostně předán jejich vyrobený klíč, kterým si otevřely pomyslnou bránu na druhý stupeň.

Byl pátek, poslední den pobytu. Dopoledne si děti vyrobily obálky, do kterých jim spolužáci mohli vhazovat pozitivní a pěkné vzkazy. Ty pak dostaly při odjezdu domů. A před obědem jsme si ještě stihli vyzkoušet netradiční hry - ringo, padák a smyce. Autobus přijel na čas a my lehce po druhé hodině odpolední přijeli zpět do Chrastavy. Na žáky čekali rodiče, kteří se těšili na vyprávění dojmů svých dětí. Celý pobyt a aktivity probíhaly v přátelském duchu, za což všem zúčastněným žákům děkujeme, a přejme si, aby jim týmový duch a krásná atmosféra vydržely až do doby, kdy se budou loučit na konci devátého ročníku.

Vyučující: Veronika Povýšilová, Dušan Ramírez, Monika Šulcová, Petra Burešová, Pavlína Kuderová, Helena Kačenová

Kompletní fotogalerii naleznete zde: